What Does مراحل ثبت شرکت سهامی عام Mean?

بسیاری از اشخاص تصور می‌کنند با انجام مراحل اداری ثبتی و آگهی شدن ثبت شرکت، امور ثبتی و حقوقی آن‌ها به پایان رسیده است.

انتخاب اولین مدیران و بازرس یا بازرسان که باید به امضاء کلیه سهامداران شرکت رسیده باشد

از مهم‌ترین مواردی که می‌توان بر اساس آن‌ها این انتخاب را انجام داد عبارتند از:

جهت مزید اطلاع خوانندگان محترم به اطلاع می رساند ،مرکز تخصصی ثبت شرکت فکر برتر،مفتخر است خدمات ارزنده ای به متقاضیان عزیز ثبت شرکت ارائه نماید.

بزرگترین نوع شرکت تجاری است که برای انجام امور تجارتی تشکیل می‌شود و سرمایه آن متشکل از سهام هم‌ارزش است که با رجوع به مردم تامین می‌شود. این نوع شرکت معمولا برای کسب و کارهای بسیار بزرگ پیشنهاد می‌شود و سهام آن از طریق بورس اوراق بهادار قابل واگذاری به عموم است.

می‌توانید با کلیک روی ثبت انواع صورتجلسه ، صفر تا صد انواع صورتجلسات تغییرات خود را به ما بسپارید.

برای تشکیل شرکت سهامی عام، سرمایه لازم نباید کمتر از پنج میلیون ریال باشد. اگر ثبت شرکت با کمتر از این مبلغ انجام شود باید سهامداران در کمتر از یک سال سرمایه خود را افزایش دهند و چنانچه موفق به انجام افزایش سرمایه نشوند سهامداران بایستی عنوان و موضوع شرکت را تغییر دهند. این شرکت طبق قانون تجارت باید اسم سهامی عام را در کنار نام شرکت و در اعلامیه روزنامه کثیر الانتشار آورده شود.

در صورتی که شرکت تا شش ماه از تاریخ تسلیم اظهارنامه به ثبت نرسد به درخواست هر یک از موسسین یا پذیره‌نویسان، مرجع ثبت شرکت‌ها که اظهارنامه به آن تسلیم شده است گواهینامه‌ای حاکی از عدم ثبت شرکت صادر و به بانکی که تعهد سهام و پرداخت وجوه در آن بعمل آمده است ارسال می‌دارد تا موسسین و پذیره نویسان به بانک مراجعه و تعهد نامه و وجوه پرداختی خود را مسترد دارند.

بله ثبت شرکت به محض ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها، اسم شرکت شما به اداره مالیات داده می‌شود.

طرح اعلامیه پذیره‌نویسی سهام ( نوشتن و امضاء کردن پایین نوشته‌ای که تعهد انجام کاری در آن شرح داده شده)

اولا: اشخاصی عضویت هیئت مدیره پذیرفته خواهند شد كه سهامدارشركت باشند عبارت دیگر عضو هیئت مدیره را نمی توان از غیر سهامداران شركت انتخاب نمود.

نام شرکت تجاری، طبق شرایط خاصی انتخاب می‌شود. برای مثال نام مورد نظر شما باید فارسی، غیر تکراری و ترجیحا بیش از سه سیلاب باشد.

حداقل میزان سرمایه‌ای برای هر یک از انواع شرکت‌ها متفاوت است. نکته مهم در سرمایه، مشخص کردن میزان سرمایه نقدی و غیرنقدی شرکت است. 

هر گاه برای بعضی از موسسان مزایای خاصی پیش بینی شده باشد،این مزایا باید در مجمع عمومی موسس به تصویب برسد.نحوه رسیدگی به این مزایا و رای گیری در مورد آن ها مانند قواعدی است که در مورد ارزیابی و آورده های غیر نقد بیان شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *